-
-
<< Nazad
Zemun, 23. jul 2016.

„Mladi sportisti iz Beočina osvojili nove medalje na dečijoj olipijadi u Zemunu“

Mladi sportisti iz Beočina osvojili nove medalje na dečijoj olipijadi u Zemunu

Deca iz opštine Beočin učestvovala su u finalu Dečije olimpijade koja se održavala u Zemunu, u subotu 23.07.2016. godine. Otvaranju je prisustvovao i čuveni vaterpolista Filip Filipović. Učešću u finalu Dečije olimpijade prethodilo je kvalifikaciono takmičenje koje se održavalo u Novom Sadu u junu mesecu.

Mladi sportisti iz Beočina osvojili nove medalje na dečijoj olipijadi u ZemunuMladi sportisti iz Beočina osvojili nove medalje na dečijoj olipijadi u Zemunu

Šampioni iz Beočina nadmetali su se u: fudbalu, mini košarci, mini rukometu, skoku u dalj i uličnom šahu. Takmičenje se odvijalo u muškoj i ženskoj konkurenciji dece uzrasta do 13 godina iz 10 gradova. Beočinski šampioni osvojili su dve medalje. Mešovita ekipa u rukometu osvojila je srebrnu medalju, a u skoku u dalj osvojili smo bronzanu medalju.

Opština Beočin je uvek spremna da podrži talentovane mlade ljude i sportiste, to je i dokazala podržavanjem kvalifikacionog turnira u Novom Sadu kao i odlazak mladih sportista na finale u Zemunu.